Free cookie consent management tool by TermsFeedZmień ustawienia cookies

Ręczniki z mikrofibry – na czym polega ich fenomen?

Zawartość

Jakie wybrać?

Są lekkie, szybko schną, a do tego zajmują bardzo niewiele miejsca  – tym charakteryzują się przede wszystkim ręczniki z mikrofibry. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich lat zyskały i wciąż zyskują na popularności. Jakie jeszcze atuty posiadają? I jakie ich rodzaje można wyróżnić? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czym jest mikrofibra? Co to za materiał?

Mikrofibra to rodzaj mikrowłókna stanowiący połączenie włókien poliamidowych i poliestrowych. Na jego niezwykłe właściwości wpływa przede wszystkim charakterystyczny, gęsty splot oraz sposób tkania. Jak się okazuje, każde włókno pokrywa warstwa teflonu. Z kolei nić, którą wykorzystuje się do produkcji materiału, składa się z kilkuset lub nawet kilku tysięcy skręconych ze sobą włókien. To wszystko kolei sprawia, że na jego powierzchni występuje duża liczba mikroporów – kapilar.

Ręcznik plażowy z mikrofibry

Zalety mikrofibry

Mikrofibra wręcz słynie ze swojej chłonności. Jest w stanie absorbować aż 7 razy więcej wody niż sama waży! Jej włókna, które są cieńsze 30 razy od włókien bawełny, długo zachowują swój pierwotny kształt – nawet po wielu praniach. Do tego materiał wyróżnia się dużą przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu pokryta nim skóra może oddychać. Dlatego wykorzystuje się go w produkcji odzieży sportowej, a także bielizny czy rajstop.

To oczywiście nie wszystkie zalety mikrofibry. Jest ona niezwykle miękka i przyjemna w dotyku, dzięki czemu wspaniale się z niej korzysta. Wyróżnia się także wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest również to, ze jest to dobry materiał dla alergików. Nie wywołuje uczuleń, nie doprowadza do podrażnień skóry oraz nie wchłania kurzu (który jest źródłem roztoczy). A dzięki temu, że szybko schnie, hamuje rozwój bakterii i pleśni w tkaninie.

Ręcznik z mikrofibry – czy warto się na niego zdecydować?

Największą zaletą ręcznika z mikrofibry jest to, że błyskawicznie schnie. Jak się okazuje: robi to 5-6 razy szybciej niż ręczniki z bawełny! Zawdzięcza on tę właściwość cienkiemu materiałowi. Nie bez powodu mówi się zatem, że jest to ręcznik szybkoschnący – w tej kategorii zdecydowanie znajduje się on na pierwszym miejscu, wyprzedzając ręczniki z weluru, które schną 3 razy szybciej od klasycznych/

Ręcznik z mikrofibry można bez problemu schować w pokrowiec i potraktować go jako praktyczne akcesorium, które można zabrać ze sobą na siłownię lub basen. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą ciężkich toreb. Ciekawostką jest to, że coraz częściej ręczniki tego typu wykorzystywane są jako pokrycie mat podczas zajęć na siłowni. Ogromną ich zaletą jest również to, że nie wydają on charakterystycznej, nieprzyjemnej woni jak ręczniki tradycyjne, kiedy są bardzo wilgotne.

Ręcznik z mikrofibry znakomicie zdaje egzamin również jako ręcznik plażowy. Co więcej, jest to rozwiązanie, które może przypaść do gustu osobom, dla których priorytetem jest dbałość o środowisko. Co prawda jest on wykonany ze sztucznych włókien, ale jednocześnie wyróżnia się ogromną wytrzymałością, dzięki czemu można z niego korzystać o wiele dłużej niż z tych standardowych, do których stworzenia wykorzystano inne tkaniny.

Ręcznik z mikrofibry to również świetna propozycja dla podróżników, w tym również entuzjastów górskich wycieczek. Jeśli w Twojej walizce liczy się każdy centymetr, będzie on strzałem w dziesiątkę. Łatwo go przechowywać i łatwo również transportować – wystarczy go np. zwinąć w rulonik. Co więcej, dzięki temu, że szybko schnie, nie warzy tyle, co klasyczny, namoknięty ręcznik.

Pielęgnacja ręczników z mikrofibry

Aby ręcznik z mikrofibry cieszył Cię wspaniałym wyglądem przez wiele lat, wystarczy jedynie odpowiednio o niego dbać. Temperatura wody, w której będziesz go prać, powinna wynosić maksymalnie 40°C, a najlepiej 30°C. Należy też zrezygnować z detergentów zmiękczających i płynów do płukania, które mogą się osadzać na nietypowej strukturze materiału. A jeśli zgromadzą się one w większych ilościach, ręcznik może stać się twardy i szorstki w dotyku.

Ponadto najlepiej jest, jeśli pranie ręcznika z mikrofibry kończy się płukaniem w zimnej wodzie, jeszcze przed wirowaniem i osuszaniem. Warto też pamiętać, aby nie prać takich ręczników np. razem z ubraniami. Jak się bowiem okazuje, podczas ich prania wytrąca się wosk, który zabezpiecza włókna przed nadmiernym ścieraniem. W wyniku tego procesu może dojść do zniszczenia odzieży.

Jak suszyć ręcznik z mikrofibry? Można to robić w sposób standardowy lub z wykorzystaniem suszarki bębnowej. Najlepiej przed wyborem jednej z tych metod sprawdzić metkę – tam zwykle znajdują się cenne informacje podane przez producenta. W związku istnieje spora szansa na to, że pojawią się tam dane odnośnie rekomendowanej temperatury ich osuszania.

Ręczniki z mikrofibry - co to za materiał

Ręcznik z mikrofibry jako gadżet reklamowy

Ze względu na swoją maksymalną funkcjonalność ręczniki z mikrofibry idealnie spełnią swoją rolę jako gadżet promocyjny. W niektórych branżach taka forma reklamy sprawdzi się znakomicie. Szczególnie dobrze zda ona egzamin w salonach SPA oraz szeroko pojętej branży turystycznej. Jeśli jesteś np. właścicielem ekskluzywnego hotelu, pensjonatu czy też domku letniskowego, z pewnością wiesz, że goście oczekują tego, iż znajdą na miejscu noclegowym odpowiedni ręcznik. Warto to wykorzystać i umieścić na nim logo – będzie on wówczas wyglądał bardziej profesjonalnie. Przy okazji możesz podarować turystom taki ręcznik za darmo. W ten sposób na pewno Twoja marka zostanie zapamiętana.

Jakie ręczniki z mikrofibry warto wybrać dla swoich klientów? Oto nasze propozycje.

  • Ręczniki z mikrofibry płaskiej – to najpopularniejsze ręczniki wykonane z tego materiału na rynku. Posiadają gładką powierzchnię, zajmują niewiele miejsca oraz szybko schną. Dlatego też dobrze zdają egzamin np. podczas campingów, imprez plenerowych czy plażowania. Na takich ręcznikach można bez problemu wykonywać nadruk full color, a więc na całej ich powierzchni – po jednej lub po obu stronach.
  • Ręczniki z mikrofibry pętelkowej – łączą w sobie najlepsze cechy mikrofibry oraz bawełny. Odznaczają się puszystością i sprężystością, a jednocześnie są niezwykle chłonne. Świetnie sprawdzają się podczas codziennego użytkowania, a więc np. w domu czy na siłowni. W tym przypadku również możemu wykonać nadruk full color, np. z Twoim logo lub atrakcyjną grafiką.
  • Pluszowe ręczniki z mikrofibry – są one bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Wyróżniają się dość wysoką gramaturą, ponieważ wykonane są z solidniejszej i grubszej tkaniny. Jednocześnie pozwalają błyskawicznie chłonąć wodę, a do tego zachowują właściwości szybkoschnące. Sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i na basenie.
  • Sportowe ręczniki z mikrofibry z grawerem i logo – jeśli nie jesteś przekonany do nadruku na całej powierzchni ręcznika, może zainteresować Ciebie ręcznik z mikrofibry, urozmaicony grawerem. Jest to metoda znakowania, która polega na tym, że laserowo usuwa się część materiału, dzięki czemu uzyskujemy optyczny efekt reliefu. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wolą eksperymentować raczej ze strukturą materiału niż z kolorami. Technika ta wykorzystywana jest na mikrofibrze pluszowej, o której zaletach pisaliśmy powyżej.

Dodajmy, że u nas do wyboru masz ręczniki w wielu stylowych wariantach kolorystycznych.

Podsumowanie

Poszukujesz ręczników z mikrofibry, które perfekcyjnie wpiszą się w założenia Twojej marki? Podoba Ci się kilka naszych modeli, ale nie wiesz, które będą najlepsze dla Twoich klientów? Z przyjemnością Ci pomożemy. Wystarczy, że zadzwonisz na numer 508 228 261 i opowiesz nam o swoich potrzebach. Razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie!